Liefde is…

Jullie die je Bijbels lezen zijn vast wel bekend met het volgende Schriftgedeelte; ik lees uit de Groot Nieuws Bijbel:

1 Korinthe 13:4-8a – 4Liefde is geduldig en vriendelijk. Liefde is niet jaloers, vervalt niet in grootspraak, in eigendunk. 5Ze gedraagt zich niet grof, ze is niet uit op het eigen belang. Ze raakt niet beledigd, ze rekent het kwaad niet aan. 6Ze verheugt zich niet in onrecht, ze vindt vreugde in de waarheid. 7Ze kan alles verdragen, ze blijft geloven, blijft hopen, nooit geeft ze het op. 8aDe liefde zal nooit ophouden te bestaan!” (GNB)

Vrijwel iedereen die ik ken, die de Bijbel nooit gelezen hebben vinden dit, ondanks dat ze de diepgang niet begrijpen, een prachtig stuk tekst. En dat is het ook; zelfs op eerste gezicht.

Alleen beschouwen deze mensen dit niveau van liefde als een soort utopie; een prachtig ideaal dat erg mooi klinkt, en erg mooi te beschouwen is, en hen een warm gevoel geeft. Alleen is dit niet reëel, het is niet haalbaar.