Hart van aanbidding

Bidden. Voorstellen.

Vandaag beginnen we aan een nieuwe serie over Psalm 145. Een Psalm waar David God looft om zijn grootheid en goedheid. En tijdens deze serie willen we samen stilstaan bij verschillende aspecten van Gods grootheid en hoe wij, als gevallen wezens, dit soms zo makkelijk en snel uit het oog kunnen verliezen en op andere dingen gefocust kunnen zijn.

Psalm 145 wordt door sommige schrijvers ook een “Prijs Alfabet” genoemd. Dit is de laatste alfabetische acrostichon die David heeft geschreven. Dat betekent dat elke vers begint met de opeenvolgende letter van het Hebreeuwse alfabet. Als je een Herziene Statenvertaling hebt, zie je deze letters aan de kantlijn staan. Dit werd gedaan zodat het makkelijker was om deze Psalmen te onthouden en aan anderen te leren. Er wordt specifiek over deze Psalm gezegd dat Joden geloofden dat wanneer je drie keer per dag deze Psalm zou citeren, je vreugde zou vinden in het leven dat hierna komt. En het zou inderdaad zo moeten zijn, dat elke christen vandaag te dag profijt zou hebben van het onthouden van Bijbelteksten. Vooral als het teksten zijn die gaan over Gods grootheid.

Een ander mooi symbool van deze alfabetische Psalm, is dat het gaan van de eerste Hebreeuwse letter, Aleph, tot de laatste, Tav, kan de volheid en compleetheid van Gods grootheid symboliseren. God eren en zijn grootheid zien van A tot Z zogezegd. Dit helpt ons om te herinneren dat Zijn grootheid geen einde kent en voor altijd zal bestaan, iets wat we straks ook samen gaan lezen.